04.02.2019
Поділитися: 0
  • Facebook
14057

Найкращі види спорту для дошкільника

Мало хто з батьків не був би стурбований здоров'ям своєї дитини. У цьому світі можна купити практично все, і лише хороше здоров'я - рідкісний виняток із цього правила. Щоб ваш малюк ріс здоровим, його необхідно долучати до спорту мало не з дитинства. Це найкоротший шлях до здоров'я, а значить - до щастя.

Існує стереотип, що хлопчика потрібно віддавати на карате, а дівчинку на бальні танці. Однак досвід великого спорту доводить, що успіхи в конкретних видах спорту не залежать від статі дитини.  Потрібно мислити ширше, адже світ спорту величезний і різноманітний. Він включає в себе:

  • спортивні ігри (хокей, футбол);
  • види спорту зі складною координацією (фехтування, акробатика);
  • швидкісний і силовий спорт (легка атлетика);
  • циклічний спорт (плавання, біг);
  • інтелектуальні ігри (шахи).

Спортивні змагання для дітей дошкільного віку гарні тим, що в них оптимально співвідносяться кілька видів активностей: фізична, розумова і комунікаційна. Найголовніше в таких заняттях - це бажання дошкільника, його симпатія до певного виду спорту. Тому відправляючи малюка в будь-яку секцію, керуйтеся не власними нездійсненими мріями, а побажанням дитини. Запитайте її, що б вона хотіла, що її захоплює. Якщо малюк не може визначитися, то порадьте йому відвідати пробні заняття в найрізноманітніших гуртках. Щось точно йому сподобається. Навіть якщо його вибір не збігається з вашим, потрібно дати синові або дочці можливість самим визначитися. Інакше справа може закінчитися сльозами і скандалами.

Лучшие виды спорта для дошкольника

У якому віці можна віддавати дитину до спортивних секцій?

Батьки повинні адекватно оцінити фізичні здібності малюка і те, чи відповідають вони його віку. Зазвичай до спортивних гуртків набирають дітей з 4-5 років. Уже в цьому віці діти можуть грати в хокей і теніс, опановувати єдиноборства, танцювати. Якщо ж батьки хочуть долучити малюка до спорту якомога раніше, то з 3-х років сина або дочку можна віддати на плавання або гімнастику.

Плавання

Віддаючи дитину до спортивної секції, багато батьків хвилюються з приводу того, що вони можуть отримувати травми. На жаль, спорт не є абсолютно безпечним заняттям. Тому плавання - найкращий вибір. І для здоров'я корисно, і плавати малюк навчиться. А якщо буде старанно тренуватися, то може стати й чемпіоном. Іноді лікарі прописують плавання навіть немовлятам, і батьки відводять малюка в басейн у віці 5 місяців.

Від 2 до 5 років тренування більше скидаються на цікаву гру. І це правильно, тому що діти перестають боятися води і починають цікавитися заняттями. Усвідомлені тренування починаються з 5-7 років. Незважаючи на те, що в цілому плавання підходить всім дітям, потрібно враховувати, що також є і медичні протипоказання (захворювання шкіри й серцево-судинної системи).

Лучшие виды спорта для дошкольника

Гольф

Це найідеальніший вид спорту для дитини, тому що він поєднує в собі фізичне навантаження і розумову діяльність. Гольф - це спорт для аристократів. Це не просто гра, це ціла культура.

З одного боку, цей вид спорту не підійде гіперактивним дітям. З іншого боку, це відкритий майданчик для розвитку. У нашій країні мало професійних гольфістів. А дітей-гольфістів так взагалі одиниці. Гольф-клуби відкривають набір з 6 років, протипоказань з точки зору медицини немає. Гольф позитивно впливає на опорно-руховий апарат, зір і координацію рухів. Крім цього, гольф вчить етикету і правилам поведінки в соціумі. Тож чому цей вид спорту настільки непопулярний в Росії? Відповідь проста: він дорогий. Адже потрібно сплатити членство в гольф-клубі, форму, інвентар та інше.

Гірські лижі

Гірські лижі - один із найпопулярніших зимових видів спорту для дітей дошкільного віку. Гірськолижний спорт доступний для дітей 5-6 років. Долучати сина або дочку до нього можна всією сім'єю, наприклад, поки відпочиваєте на гірськолижному курорті. Якщо такої можливості немає, то можна гуляти на бігових лижах в парку або найближчому лісі.

Перевага лиж у тому, що тренування проходять не в задушливій залі, а на свіжому повітрі. Чим частіше займається дитина, тим міцнішим буде у неї імунітет, поліпшиться робота легень, серцево-судинна система стане стійкішою. Однак гірські лижі не найдешевше задоволення. Навіть якщо ви придбаєте необхідний інвентар, то платити доведеться ще за схил, на якому будуть проходити тренування.

Лучшие виды спорта для дошкольника

Художня гімнастика і танці

Чим раніше батьки запишуть дитину до секції художньої гімнастики, тим буде краще. Дівчат зазвичай віддають у 5 років, хлопчиків - у 6. Саме в цьому віці дитяче тіло є найбільш пластичним, а значить, успіхів у подальшому буде більше.

Коли ваш малюк піде на танці, то його, швидше за все, попросять зробити кілька нескладних рухів. Це визначить рівень гнучкості тіла, а також психологічну готовність до виконання трюків. Останнє має більше значення, адже при неправильному виконанні вправ можливі фізичні травми. Завдяки танцям у дітей розвиваються музичні смаки, почуття стилю, поліпшується постава, тіло стає красивішим.

Шахи

Шахи виховують інтелектуалів. Завдяки цьому виду спорту у дітей розвивається безліч прекрасних якостей: логіка, терпіння, концентрація уваги, завзятість. У шаховий клуб приймають дітей із 4 років.

Гра в шахи тренує роботу обох півкуль головного мозку. Завдяки цьому  вдосконалюються творчі та аналітичні здібності малюка. Крім того, шахи дисциплінують дитину, що позитивно позначиться на її майбутньому навчанні в школі.

Лучшие виды спорта для дошкольника